Gezi Rehberleri

Tüm ülkenin, bir bölgenin veya kentin gezi rehberlerini yayımlıyoruz. Tamamıyla özgün fotoğraf ve metinlerle oluşturulan rehber kitaplarımız, kurumunuza veya markanıza özel tasarlanıyor. Fotoğrafçı ve araştırmacı yazarlarımızın saha çalışmalarıyla ortaya çıkardığı Toprak Gezi Rehberleri; etkin, güncel ve prestijli bir tanıtım fırsatı sunuyor. Bilgi için tıklayınız.

İçerik Yönetimi

İçerik yönetimi, lokasyon araştırma, yerel destek hizmetleri ve yapım destek hizmetleri alanlarında verdiğimiz danışmanlık hizmetleri sadece kendi tecrübemizi değil, kendi alanlarının önde gelen akademisyen ve profesyonellerinin bakışını da içeriyor. İçerik yönetimi alanında verdiğimiz hizmetler, sunumlarınızda, kurumsal dergilerinizde, özel araştırma gerektiren yapım ve seyahatlerinizde size zaman kazandırıyor, kaynak israfını önlüyor. Bilgi için tıklayınız.

Haritalar ve Kent Planları

Türkiye'nin en güncel coğrafi altyapısıyla tasarlanan harita ve planlarımız hemen her mekan ve duruma göre uyarlanabilecek teknik özelliklere sahip. Duvar tipi, rulo, katlamalı cep tipi, mıknatıslı özel tasarım ürünler, UV ve suya dayanıklı kağıtlar ve ihtiyacınıza göre şekillenecek tasarım çözümleriyle hizmetinizde.
Bilgi için tıklayınız.

Hava Çekimleri

İlinizi, fabrikanızı, otelinizi hiç böyle görmediniz. Tamamen özel ekipmanlarla donatılmış profesyonel çekim ekibimiz, fotoğraf ve video çekim ihtiyaçlarınız için uygun olan her mevsimde uçuş gerçekleştirebiliyor. Yerden yapılan çekimlerle karşılaştırıldığında, coğrafyayı, mevsimi ve mekânın genelini çok çarpıcı bir biçimde ifade eden görüntüler sunan hava çekimleri, hafif motorlu uçuş ekipmanlarımızda uygun bütçelerle gerçekleştirilebiliyor. Bilgi için tıklayınız.

Bizden Haberler

RIDEANATOLIA YAYINDA
İçerik danışmanlığını yaptığımız motosiklet kültürü ve seyahatleri sitesi Ride Anatolia yeni yüzüyle yayına geçti. Sitede, motosiklet bakım, GPS kullanımı, seyahat önerileri, kampçılık ve fotoğrafçılık bilgileri gibi pek çok faydalı bölüm yer alıyor. Bilgi için tıklayınız.

GÜNEYDOĞU KÜLTÜR MİRASI'NA ÖDÜL
İçerik yönetimine katkıda bulunduğumuz; Kültür ve Turizm Bakanlığı, AB ve Gaziantep Ticaret Odası işbirliğiyle hazırlanan Güneydoğu Anadolu Rehberi, 107 ülkeden 6000 kitabın katıldığı The Gourmand Awards'da dünya üçüncüsü oldu.
Bilgi için tıklayınız.

EMITT'DEKİ ÖDÜLÜMÜZ
EMITT 2009'da, Toprak tarafından çekilen doğa fotoğraflarıyla donatılan ÇAYKUR standı, "en etkin tanıtım standı" ödülüne hak kazandı...

RİZE GEZİ REHBERLERİ HAZIR
İngilizce ve Türkçe olarak iki dilde yayımlanan ve içerik hazırlığının yaklaşık iki yıllık bir alan çalışmasıyla tamamlandığı "Rize Gezi Rehberi" projemiz tamamlandı.

Sektör Haberleri

Dünyanın ikinci büyük mozaik müzesi yenilendi
Mitolojik dönemlerin resmedildiği toplamda 1250 metrekareye yakın mozaikleriyle dünyanın ikinci büyük mozaik müzesi konumunda olan Hatay Müzesi yenilendi. Hitit, Asur, Roma ve Bizans gibi birçok uygarlığın yaşam izlerinin tanığı olan ve binlerce tarihi eserin yanı sıra, sanatın renkli taşlara nakşedildiği görkemli mozaik zenginliğiyle de ünlenen Hatay Müzesi, onarılarak modern hale getirildi. Bilgi için tıklayınız.

'Çöp'ün altından saray çıktı
Topkapı Sarayı'nın altı tarih kaynıyor. Sarayın birinci avlusunda yer alan gecekonduların atıklarıyla ''çöplük'' haline gelen mekanın, ''Piskoposluk Sarayı'' olduğu ortaya çıktı. Bu sarayın altında da Pagan dönemine ait Artemis Tapınağı'nın olabileceği tahmin ediliyor. Bilgi için tıklayınız.

Dünya Sagalassos'u tanıyacak!
Akdeniz'deki en büyük kazı alanlarından biri olan Sagalassos antik kentinden çıkarılan eserler, Belçika'da sergilenecek. Kültür ve Turizm Bakanlığı Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü çalışmaları sonucu bu yılın başlarında UNESCO'nun Dünya Miras Alanları geçici listesine alınan Sagalassos antik kenti, artık dünya çapında da tanıtılmaya başlanıyor. Bilgi için tıklayınız.

Yeşil Haberler

Çikolatayla çalışan yarış otomobili
Warwick Üniversitesi’nden mühendis ve bilimciler ‘dünyanın en çevreci’ yarış otomobilini üretti. Atık çikolata ve şarap posasından üretilen bio-dizel yakıtla çalışan Formula 3 aracının 2 litre hacimli BMW motoru saatte 215km hız üretebiliyor, 0-100 km arası hızlanma süresi ise 3 saniyenin altında. 
Bilgi için tıklayınız.

Çöpten gelen enerji
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi yaptığı yazılı açıklamada; Güney Koreli Clean Energy and Vehicle (CEV) firmasının yürüttüğü ve Ekim ayında tamamlanacak projeyle, Büyükşehir Belediyesi katı atıkların depolanması için her yıl ayırdığı 2.5 milyon doları yeni yatırımlarda kullanma imkanına kavuşacağını belirtti.
Türkiye'de sadece üç şehirdeki çöpten elektrik üretilebilen tesislerde, çevreye zararlı etkisi ve küresel ısınmaya neden olan çöp gazının sadece bir kısmı değerlendirilebiliyor, kalan gazlar yine çevreye bırakılıyor. Bilgi için tıklayınız.

Küresel ısınmaya karşı 'bulut makinesi'
Mühendis ve bilimciler el ele vererek bir 'bulut makinesi' tasarladı. Hedef, güneş ısınlarını yansıtacak ve böylece küresel ısınmanın azalmasına yardımcı olacak dev bulutlar üretmek. Makineyi tasarlayan ekip, ‘yüzer bulutçu’yu Pasifik Okyanusu’nun üzerinde bulut oluşturmak ve güneş ışığının yansıtılmasını sağlayarak soğutucu bir etki yaratmak için kullanmayı düşünüyor. Bilgi için tıklayınız.